• Beal ICE LINE 8,1mm 50m
    Beal ICE LINE 8,1mm 50m

Beal ICE LINE 8,1mm 50m růžová

UNICORE, DRY COVER. Poloviční lano určené pro lezení v ledech a mixech. 

  • Cena vč. DPH:2 424 KČ
  • Cena bez DPH:2 003 KČ
  • Původní cena:2 891 KČ
  • Dostupnost: na dotaz
Množství:

Beal ICE LINE 8,1mm 50m růžová

BEAL ICE LINE 8,1mm  je lano určené pro lezení v ledech a mixech. Má extrémně nízkou rázovou sílu, což je výhodou při jištění za ne uplně dokonalé jistící body. Lehké a snadno ovladatelné lano. Opatřeno technologií UNICORE (technologie zabraňující utržení opletu lana - prameny opletu lana, jsou propleteny z prameny jádra, což zabraňuje "svléknutí" opletu při jeho poškození a zvyšuje životnost lana). Tak jako každé lano BEAL je i ICE LINE 8,1mm  ošetřeno technologií DRY COVER. Dostupné ve dvou délkách.

Impregnace opletu - DRY COVER
Při výrobě lana je na každé vlákno opletové příze nanesen impregnační roztok, následuje zahřátí, při kterém dochází k polymerizaci, a vzniká odolná vrstva chránící každé vlákno. Tato vlákna pak tvoří kompaktní oplet, který zvyšuje jeho odolnost vůči oděru a pronikání vlhkosti či nečistot, což zaručuje delší životnost lana.

Všechna lana firmy BEAL typu MOUNTAIN LINE jsou vyvinuta speciálně pro lezení v náročných klimatických podmínkách zimních hor. Jsou tedy vhodná pro ledovcové lezení. Všechny základní prameny těchto lan mají speciální vodoodpudivý povlak. Lana mají stejné paramtetry, jako lana typu INTENSIVE LINE, ale mají minimální nasákavost a větší pružnost. 

Parametry produktu BEAL lano ICE LINE 8,1mm MOUNTAIN LINE:
Typ: Poloviční lano - půlka
Délka lana: 50m, 60m
Posuv opletu: 0%
Rázová síla: 4,9/4,85-4,9kN
Počet pádů: 7/9-10
Pád přes ostrou hranu: ne
Síla opletu: 41%
Hmotnost: 42g/m
Impregnace opletu: ano
Značení středu: ne
Identifikační číslo: ano
Impregnace opletu i jádra: ano